Dan ružičastih majica u Hrvatskoj
Autor: Administrator , 24. 2. 2019.

Dan ružičastih majica Nacionalni je dan borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se obilježava zadnje srijede u veljači. Jednoglasnom odlukom Hrvatskog sabora 17. veljače 2017. godine cijela Republika Hrvatska nosi ružičasto u znak borbe protiv vršnjačkog nasilja. Ideju i realizaciju pokrenuo je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja.

I na našoj će se Školi Dan ružičastih majica obilježiti i to u srijedu 27.2.2019. tako što će svaki razredni odjel izrezati od ružičastog papira konturu ružičaste majice (jednu ili više) te na njoj upisati razredni slogan, razredno pravilo, protiv nasilnog ponašanja među vršnjacima te će ga zalijepiti  s vanjske strane vrata učionice (ili na pano u hodniku, ili na zid kraj učionice s vanjske strane).

Navratite taj dan u Školu, pogledajte kreacije naših učenika...

Učenici drugih razreda priključili su se obilježavanju Dana ružičastih majica.
Tijekom tjedna sudjelovali su u radionicama te likovnim radovima i porukama rekli odlučno NE vršnjačkom nasilju.
Učenici 2.a, 2.b, 2.c i 2.d razreda
Učiteljice Senka, Vanja, Nikolina, Sofija, Melani , Iva i učitelj Jerko.

Dan ružičastih majica (engl. Pink Shirts Day), također poznat i kao Dan borbe protiv vršnjačkog zlostavljanja (engl. Anti-Bullying Day) je dan posvećen promociji borbu protiv vršnjačkog zlostavljanja koji se obilježava širom svijeta. Ime je dobio po inicijativi koju je 2007. pokrenula grupa aktivista u gradu Berwick u kanadskoj provinciji Nova Škotska nakon što je Chuck McNeill, učenik lokalne škole, zlostavljan od svojih kolega zato što je u školu došao odjeven u ružičastoj majici. Aktivisti su kupili 50 ružičastih majica i distribuirali ih njihovim vršnajcima. Sljedeće godine je provincijski premijer Rodney MacDonald, u znak sjećanja te događaje, proglasio drugi četvrtak u rujnu kao "Dan otpora nasilnicima". Prije toga je 27. februar proglašen Danom borbe protiv zlostavljanja u Britanskoj Kolumbiji. Taj su primjer slijedile brojne druge zemlje.