Jedinstveni projekt u RH - "Park znanosti" - Terenska nastava 8.razreda -
Autor: Magdalena Babić, 11. 10. 2019.

Danas su učenici osmih razreda bili na terenskoj nastavi u "Parku znanosti" u Oroslavlju. Upoznali su autorski projekt dvojice osebujnih ljubitelja znanosti (braće Luke i Matije). Projekt je zamišljen s ciljem da se javne površine oplemene interaktivnim znanstvenim i edukativnim sadržajem namijenjenim svim dobnim skupinama. Sadržaj čine eksponati, od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije. Koje su sve zanimljive eksponate vidjeli i isprobali, pogledajte na njihovim mrežnim stranicama.

Šetnja perivojem Dvorca Oroslavlje Donje/Park obilteji Prpić/  u Oroslavlju kao i parkom Novih Jelačićevih dvora u Zaprešiću, uz predivan jesenski dan, bila je nadasve ugodna i korisna.

Više o svemu bit ćete obaviješteni nakon što učenici napišu izvještaje s Terenske nastave :-)

Razrednice osmih razreda: Ivana, Magdalena i Jasminka

Kako su učenice 8.c razreda doživjele izlet, pročitajte u opširnije:

Posjet učenika OŠ Vrbani Oroslavju

U petak, 12. listopada 2019. godine, svi su osmi razredi otišli na terensku nastavu.

Prvo su posjetili Park znanosti „Oroslavje“ koji nadograđuju i osmišljavaju dva iznimna brata. Učenici su se najprije podijelili u dvije grupe te su razgledali park. Vidjeli su, a kasnije i sami isprobali razne eksponente vezane uz fiziku, geografiju i psihologiju. Nešto više o parku možete pročitati i na internetskoj stranici parka http://www.parkznanosti.com/, a svi vam ga učenici preporučuju posjetiti. Odmah nakon razgleda Parka, osmaši su prošetali do dvorca Oroslavje Donje koji se nalazi u sklopu parka obitelji Prpić. Nešto više o navedenom dvorcu možete pročitati na stranici http://oroslavje.hr/kulturne-znamenitosti/dvorac-oroslavje-donje-2/. Nakon dugog razgleda i lijepe šetnje učenici su došli na ručak u pizzeriju Oro – Goro gdje su jeli pizze. Nakon jela imali su nešto slobodnog vremena za nogomet, odbojku na pijesku i odmor. I za kraj, zato što su svi bili vrlo dobri i pristojni, profesori su ih odlučili nagraditi posjetom Novih Jelačićevih dvora u Zaprešiću koji se trenutno obnavljaju, a gdje su vidjeli i grobnicu obitelji Jelačić u kojoj je pokopan i sam ban, đacima dobro poznat.

Učenici su se pred školu vratili oko 15 sati. Svi su se dobro proveli, a svatko je ponešto i naučio.

Napisale: Antonela Biškupić, Katarina Ćosić, Antonija Galić i Lucija Radoš; 8.c